SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

AK Parti Sözcüsü Çelik, Ankara ve İstanbul’daki uyumsuzlukların takipçisi olacaklarını belirterek, “Sürece ve sonuca saygı duyacağız

AK Parti Sözcüsü Çelik, Ankara ve İstanbul’daki uyumsuzlukların takipçisi olacaklarını belirterek, “Sürece ve sonuca saygı duyacağız
Bu haber 02 Nisan 2019 - 9:04 'de eklendi. 245.777 kez görüntülendi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Ankara ve İstanbul’daki uyumsuzlukların takipçisi olacaklarını belirterek, “Sürece ve sonuca saygı duyacağız” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin genel merkezinde 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Çelik’in açıklamalarından satır başları:

“YSK’ya başvurarak hukuki sürecin bu şekilde ilerletilmesi gayet meşrudur”

Katılım oranı demokrasimizin gücünü gösteriyor. Ortaya çıkan tabloda şunu görmek gerekir, milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Vatandaşımız ne diyorsa başımızın üzerinde yeri vardır. Her siyasi parti, bir takım hatalar tespit ettiği yerlerde itiraz müessesini çalıştırır. Seçimlerde maddi hatalar, yapılan kaydırmalar söz konusu olabiliyor. YSK’ya başvurarak hukuki sürecin bu şekilde ilerletilmesi gayet meşrudur.

Bu yöntem her bir oyun yerini bulması bakımından son derece önemlidir. Derdimiz hiçbir oyun feda olmamasıdır. Çünkü sandık demokratik siyasetin namusudur. Bu namusu korumak hepimizin görevidir. Sürekli olarak stresli açıklamalar yapılması, yurt dışındaki bazı şebekelerin provokatif açıklamalar yapması karşısında bu hassasiyetlerimizin altını bir kez daha çizmek isterim.

“Bu itirazların yapılmasından daha doğal bir şey yoktur”

Ankara ve İstanbul açısından sandık sonuç tutanakları ile sayım-döküm çizelgesi arasındaki uyumsuzluk bizim açımızdan net bir şekilde gözüküyor. Bu itirazların yapılmasından daha doğal bir şey yoktur. Sandık sonuç tutanaklarıyla sayım döküm çizelgesi arasında bir uyumsuzluk varsa, bu meşru müesseseye başvurmak bütün siyasi partilerin kullandığı olağan bir yöntemdir.

Yerleştirilmiş video

TRT Haber Canlı
@trthabercanli
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Bu itirazların yapılmasından daha doğal bir şey yoktur. Sandık sonuç tutanaklarıyla sayım döküm çizelgesi arasında bir uyumsuzluk varsa, bu meşru müesseseye başvurmak bütün siyasi partilerin kullandığı olağan bir yöntemdir.https://www.trthaber.com/haber/gundem/ak-parti-sozcusu-omer-celik-aciklama-yapiyor-410546.html …

242
00:26 – 2 Nis 2019
77 kişi bunun hakkında konuşuyor
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Bu sürecin patronu milletimizdir, ne karar verirse o olacaktır. Milletin talimatının alınacağı süreçtir. O talimatın net bir şekilde görülmesiyle ilgili gayet doğal bir süreç yaşanıyor. Bu sonuçları doğru okumak hepimizin vazifesidir. Türkiye düşmanı olarak bilinen bazı bildik isimlerin ve odakların giderek provokasyon dozunu yükseltmesi karşısında açıklama yapmak zorundayız.

Yüksek Seçim Kurulu’nda yürüyen, son derece olağan, bütün siyasi partilerin hep beraber gözlemlediği bu süreçle ilgili, sanki birtakım manipülasyonlar yapılıyormuş, birtakım örtbas etme faaliyetlerine giriyormuş gibisinden sosyal medya başta olmak üzere yapılan açıklamalar karşısında hassasiyetimizin altını çiziyoruz.

“Sandığa giden her oyun takipçisiyiz”

Diğer partiler de tabi kendi oylarına sahip çıkacaklardır. Erkenden sonuç ilan etmiş olanların bu müessese çalışmasın diye olaya yaklaşmalarında anormallik görüyoruz. Biz, sandığa giden her oyun takipçisiyiz. Herkes oyuna sahip çıksın. Tek bir oy gelecekle ilgili alacağımız talimatların niteliğini değiştirebilir.

Meşru bir süreç gidiyor. Sürece herkes saygı duymalıdır. Yüksek Seçim Kurulu, deneyimiyle, kapasitesiyle hukuk içerisinde süreci işletecektir. Sonuç ne olursa olsun milletimizin talimatıdır diyip başımızın üzerinde taşıyacağız, saygı duyacağız. 15. kez sandıktan birinci çıkarak Türkiye’nin en güçlü partisiyiz. Hak edilmeyen bir zafer peşinde koşmamız mümkün değil. Bu süreci de sağduyulu bir şekilde yürüteceğiz.

Yerleştirilmiş video

TRT Haber Canlı
@trthabercanli
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Hakedilmeyen bir zafer peşinde koşmamız mümkün değildir. Milli iradenin üzerinde bir güç tanımamak bizim için namus meselesidir.https://www.trthaber.com/haber/gundem/ak-parti-sozcusu-omer-celik-aciklama-yapiyor-410546.html …

256
00:29 – 2 Nis 2019
42 kişi bunun hakkında konuşuyor
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

“Sürece ve sonuca saygı duyacağız”

Sürece ve sonuca saygı duyacağız. Kapsamlı bir inceleme geldi önüme, farklı yerlerde çıkan bir takım polemikler sanki AK Parti Genel Merkezi bundan sorumluymuş gibi de bir yaklaşım ortaya koyuluyor.

Yerleştirilmiş video

TRT Haber Canlı
@trthabercanli
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Seçimi takip edip hukuki sonuçları beklemek son derece doğaldır. Saygıyla sonucu beklemek gerekir. Sürece ve sonuca saygı duyacağız. https://www.trthaber.com/haber/gundem/ak-parti-sozcusu-omer-celik-aciklama-yapiyor-410546.html …

93
00:34 – 2 Nis 2019
23 kişi bunun hakkında konuşuyor
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Seçimlerin sonunda kazanan ve kaybeden partiler olur. Ama AK Parti açısından birinci çıkmış bir parti olarak şunu ifade ederiz, kaybeden tek bir vatandaşımız yoktur.

Kaynak: TRT Haber

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA