SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

AVCILAR’DA DEĞİŞİM ZAMAN

AVCILAR’DA DEĞİŞİM ZAMAN
Bu haber 30 Haziran 2019 - 23:50 'de eklendi. 146.116 kez görüntülendi.

Kıymetli kardeşlerim,
Çok açık biçimde görmekteyiz ki, Ülkemiz her başarılı adımında çelme takılan bir Ülke haline gelmiştir. Başarılı bir Devlet yönetiminin engellenmesi amacına yönelik geliştirilen çelme politikaları ,yine aynı başarılı Devlet aklı ve idaresi ile her defasında başarı ile atlatılmaktadır. Ancak İbni Haldun’un dediği gibi ‘’coğrafya kaderdir’’. Ve bizim yaşadığımız bu kadim topraklar var oldukça, bir biçimde çelmelerle yaşamak zorunda olduğumuzu bilmek durumundayız.
Sahip olduğumuz Devlet hafızasının ve aklının en etkin biçimde kullanıldığı son 17 yıllık süreçte Ülkemizin ulaştığı siyasal ve ekonomik seviyeye bağlı olarak, Evrak üzerinde dost ,ancak özünde düşman Devletlerin bir çok oyun değişikliğine giderek Ülkemizi ve insanımızı yıpratma faaliyetleri hız kazanmaktadır.Disipline bir akla ve uzun vadeli planlara sahip bilinçli her bir yöneticimiz ve vatandaşımız, bu ayrıntıyı açıklıkla görmekte ve günlük siyasal çekişmelere yada ekonomik dalgalanmalara bakarak Ülkemizin durumu hakkında yorum yapmanın sağlıklı bir seçenek olmadığını bilmektedir.
Ancak kısa vadeli makam ,mevkii hesabı yapan yöneticiler ve günlük yaşamı dışında bir fikre sahip olmayan vatandaşlarımız,kısa vadeli hesaplarına bağlı olarak Devletin bütünlüğü üzerinde oynanan oyunları görmezden gelmektedir.
15 Temmuz’da ortaya çıkan çarpıklıkların giderilmesi hususunda siyasi erkin etkin mücadelesinin beraberinde halkın etkin mücadelesi sonuca yaklaşılmasında önem taşımıştır. Ulusal bir mücadelede siyasi erkin tek başına başarı elde etmesi imkansızdır. Halkın içinde olmadığı bir mücadele her zaman yetersiz kalacaktır.
Halkı çözümün bir parçası haline getirmek, yöneticilerin uhdesindedir. Samimi ve içten yaklaşımlar halk nezdinde daima karşılık bulmaktadır. Ancak son yıllarda Cumhurbaşkanımızın yakın çevresinin oluşturduğu barikat nedeni ile halkın sesi yönetimin bir parçası olamamaktadır. Ahbap çavuş ilişkileri ve sadakat/liyakat dengesinin kaybedilmesine bağlı olarak halkın sesi duyulmamaktadır. Sadece bir güven çemberi içine kabul edilmiş kişiler nezdinde geliştirilen yönetim anlayışları halka empoze edilerek kabul görmesi beklenmektedir.
Ülke ekonomisini doğrudan ilgilendiren ancak halkın gelir seviyesini dolaylı olarak uzun vadede etkileyecek projeler ile dinamik tutulmaya çalışan seçmenimiz farklı beklentiler içine girmiştir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz üzere ‘’basiretsiz yöneticiler’’ nedeni ile halkımızın beklentileri ses olamamış, hayat bulamamıştır.
Bulundukları makamda sadece işgalci olan ve üretmeyen/üretemeyen yöneticilerin varlığı sayısal olarak gün geçtikçe artmıştır.15 Temmuz sonrasında ihtiyaç duyulan ‘’sadakat’’ ,liyakat ile dengelenememiş ve vahim siyasi sonuçlar ortaya çıkmıştır.
31 Mart seçimlerinde ‘’güçlü lider’’ algısına güvendirilen ve rehavet aşılanan AKPARTİ seçmenlerini domine edecek İl Başkanlarının ve buna bağlı İlçe Başkanlarının olmayışı adım adım Partimizi uçuruma doğru götürmektedir.
BASIN AÇIKLAMASI-20192906

(Gerçek dava adamlığı ile hizmet veren Yöneticilerimizi tenzih ederim.)
Netekim,23 Haziran hezimeti bize uçurumu açıkça göstermiştir. Bizim hafızamızda var olan birlik ve beraberliğin bizi tekrar tek güç haline getirmesi ve bu uçurumdan dönülmesi mümkündür.
Mesele Parti olarak bizim kaybetmemizden öte bir anlam taşımaktadır. Bizim kaybetmemiz,Uyanan bin yıllık hafızamızın yokolması,İslam coğrafyasının umutlarının yokolması ve karanlığın tekrar hakim olması anlamı taşımaktadır.
Tüm Dünya’da yükselen bir güç olan Ülkemizin üzerinde oluşturulan çirkin planları bozacak akla ve hafızaya sahip tek siyasi oluşum AKPARTİ oluşumudur. Sahip olduğumuz güçlü liderin ihtiyacı olan tek şey ,çalışan üreten alt kadrolardır.
İttifak ile sürdürdüğümüz siyasi faaliyetlerin Ulusal manada yararları tartışılmaz ölçüde önemlidir.Ancak kendi içimizde güçlü bir siyasi parti olarak kalmak ,ittifakı daha güçlü kılacak olmakla birlikte hafızamızı tazelememizi ve kuruluş amaçlarımızı muhafaza etmemizi sağlayacaktır.
Mahalle Başkanlarından başlayarak yukarı doğru tüm kademelerde etkin siyasi faaliyetler,gücümüzün ve buna bağlı olarak güçlü Türkiye’nin muhafazası anlamı taşımaktadır.Şımarıklığın ve kibrin sirayet ettiği yönetimlerin bizi götüreceği bir hedef olmadığı görülmüştür. Tevazu ve samimiyet sloganları ile sürdürülen yolculuğumuzda bir çok yöneticinin yoldan çıktığını,kibrin ve nefsin esiri olduğunu görmemiz zor değil.
Eğitimde , sağlıkta ,ulaşımda ve toplamda sağlanan hizmetlerin kalitesi ile toplumun beklenti çıtası yükseltilmiştir. Ancak bu beklentiler Yereldeki yöneticilerimiz tarafından doğru tahlil edilememiş ,değerlendirilememiş buna bağlı olarak hizmet üretilememiş ve siyasi olarak düşüş ivmesi kazanmamıza neden olmuştur. Ancak bu sorun giderilemeyecek bir aşamada değildir.
Bu sorunların giderilmesi hususunda duyarlı ve tutkulu seçmenler olarak bir düşünce platformunda bir araya gelme azmi ile yola çıkmış bulunuyoruz. İstanbul Avcılar İlçesinde başlatacağımız bu fikir platformu aracılığı ile seçmenimizi ve diğer parti seçmenlerinin beklentilerini doğru analiz etme imkanı bulacağımızı biliyoruz.
Hemşehrilerimiz ile iç içe bir yönetim oluşturmak ,kendi içimizde sesimizi duyurmak amacı ile başlattığımız çalışmamıza Avcılar’da onlarca yıldır bir arada yaşadığım kıymetli kardeşlerimin destek vereceğine olan inancım tamdır.
Yukarıda dile getirdiğim hususlara ek olarak ,Kanaatim odur ki; İstanbul İl Başkanlığı ile birlikte AKPARTİ AVCILAR İlçe Yönetiminde de değişiklliğin tam yeri ve tam zamanıdır. Mevcut Yönetimin eksiklerini kabullenerek istifa etmesi demokrasimiz için bir kazanım olacağı gibi,inançlı dava insanlarının hizmete gelmesine fırsat tanıyacaktır.
Çalışmamıza başladığımız andan itibaren bize desteğini sunan Avcılar’ın mümtaz isimlerine ve Derneklerine yürekten teşekkür ediyorum.
Sevgi ve saygılarımla Bilal OKUMUŞ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA