SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Başbakan Kurz, koalisyon ortağı Avusturya Özgürlük Partisi ile “Kimlikçiler Hareketi” arasındaki ilişkin Açıklama

Başbakan Kurz, koalisyon ortağı Avusturya Özgürlük Partisi ile “Kimlikçiler Hareketi” arasındaki ilişkin Açıklama
Bu haber 01 Nisan 2019 - 23:50 'de eklendi. 61.548 kez görüntülendi.

Başbakan Kurz, koalisyon ortağı Avusturya Özgürlük Partisi ile “Kimlikçiler Hareketi” arasındaki ilişki iddialar için, “Kimlikçilerle bulanık ilişkiye müsamaha göstermem” dedi.

Irkçı, mülteci ve Müslüman karşıtı “Kimlikçiler Hareketi” ile Avusturya Özgürlük Partili (FPÖ) bazı siyasiler arasında ilişki olduğuna dair iddialara sosyal paylaşım platformu twitter’daki hesabından tepki gösteren Başbakan Sebastian Kurz, koalisyon ortağından aşırıcı grupla arasına mesafe koyması çağrısında bulundu.

“Kimlikçilerle bulanık ilişkiye müsamahama göstermem”

Kurz, şunları söyledi:

“Kimlikçilerle bulanık ilişkiye müsamahama göstermem. FPÖ’den kesin bir tutum sergilemesini bekliyorum. Eğer bağlantılar varsa müdahil olmalı ve her türlü ilişkiyi kesmeli. Radikal ideolojilere toplumumuzda yer yok.”

Oberösterreichische Nachrichten gazetesinde yer alan bir haberde, ülkenin Linz kentinde FPÖ’lü siyasilerin de aralarında bulunduğu bir derneğe ait binanın “Kimlikçiler Hareketi” mensubu kişiler tarafından kullanıldığı bildirilmişti.

Kimlikçiler Hareketi ile Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde iki camiye terör saldırısı düzenleyen Avusturalya doğumlu terörist arasında bağlantı olduğu belirlenmiş, teröristin Kimlikçiler Hareketi Sözcüsü Martin Seller’e finansal destekte bulunduğu tespit edilmişti.

Avusturya’da başbakanlığını Sebastian Kurz’ün yaptığı Avusturya Halk Partisi (ÖVP)-FPÖ koalisyon hükümeti, Ocak 2018’ten bu yana iktidarda bulunuyor.

Kaynak: AA

kaynak:TRT HABER

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA