SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bin Ali Yıldırım, gecekondu Oturanlara müjde

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bin Ali Yıldırım, gecekondu Oturanlara müjde
Bu haber 22 Haziran 2019 - 12:39 'de eklendi. 473.929 kez görüntülendi.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım, gecekondu olarak nitelendirilen arsalar üzerinde evleri olup imar barışından faydalanan İstanbulluların tapularını makul bedel ve taksitle alabilmelerini sağlayacaklarını ifade etti.

Binali Yıldırım’ın İletişim Ofisi’nden yapılan açıklamada, yıllardır, İstanbul da kangren olmuş hazine arsaları üzerinde yaşayan yüz binlerce kişiye Binali Yıldırım’dan çözüm müjdesi geldiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Gecekondu olarak nitelendirilen, geçmişte tapu tahsis belgesi almış İstanbullular ve Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup imar barışından faydalanan İstanbulluların tapularını 2B vasfındaki arsaların satışında olduğu gibi makul bedel ve taksitle alabilmelerini sağlayacağız.

Yine, Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup ilave kaçak kat yapmış ceza tutanakları tutulmuş olan hemşehrilerimiz için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yeni bir düzenleme yapacağız. Bu düzenleme ile birlikte ceza miktarlarını da bina maliyetinin yüzde 5-10’una çekeceğiz. Böylece hemşehrilerimizin tapu sahibi olurken önlerinde ilave bir maliyet olan kaçak kat cezaları da sorun olmaktan çıkacaktır.”

Binali Yıldırım

@BY
İstanbul’da elinde Tapu Tahsis Belgesi bulanan ancak mülkiyeti Hazine’ye ait yerlerin tapularının verilmesi konusunda çalışma yapacağız. Gecekondu niteliğinde Tapu Tahsis Belgesi’ne sahip konutlar, tapuya dönüştürülecek.#İşEhlininKararMilletin

8.012
19:39 – 21 Haz 2019
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik
3.521 kişi bunun hakkında konuşuyor

Kaynak: AA

kaynak:TRT HABER

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA