SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açık lamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açık lamalar
Bu haber 31 Mart 2019 - 22:34 'de eklendi. 485.904 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sonuçlarıyla ilgili İstanbul Huber Köşkü’nde gazetecilere bir açıklama yaptı. İşte Erdoğan’ın konuşması
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan şu ifadeleri kullandı

“Türkiye demokratik bir olgunluk içinde tamamlamıştır. Milletimiz bir kez daha iradesini yüksek katılımla sandığa yansıtmıştır. Seçim sonuçlarımızın şehirlerimize, mahallelerimize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum. Şehirlerimizi yönetme sorumluluğunu üstlenecek olan büyükşehir, il, ilçe tüm belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimizi, mahalle ve köylerimizde göreve gelen muhtarlarımız görevlerini üstlenecekler. Hepsini tebrik ediyorum.
Biraz sonra Ankara’ya hareket edeceğim ve genel merkezimizde artık geleneksel hale gelmiş olan balkon konuşması yaparak seçim sonuçlarını Ankara’da değerlendireceğim. 2002 seçimlerinden bu yana AK Parti hep olduğu gibi açık ara birinci parti çıktı. MHP ile ittifaklar bazında da birinci olduk. AK Parti ve Cumhur İttifakı açısından kazanılan ve kaybedilen belediye başkanlıkları elbette olmuştur. Her kazanç ve her kayıp milletimizin takdiridir. Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi, kaybettiğimiz yerlerde yeteri kadar başarılı olamadığımızı kabul edecek buna göre hareket tarzımızı belirleyeceğiz.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki sonuçları çok önemli görüyorum. Birilerin vatandaşlarımızın iradelerine pranga vurma çabalarına hep d dikkat çekmişizdir. Bunlara çok açık net vurgu yaptım. Bu sonuçlar Kürt kardeşlerimizin iradelerini ne terör örgütüne ne de terör örgütünü arkaya alanlara iradesini teslim etmeyeceğini göstermiştir.

Genel hatları itibarıyla sonuçlar bu çabaların amacına ulaşamadığına işaret ediyor. Beka meselesi konusunda verdiğimiz mesajın milletimiz tarafından da gayet iyi algılandığını görüyorum. Güneydoğu, Doğu ve diğer illerimizde megabordlarda bunları görüntülü olarak hep yayınladık. Ülkemize diz çöktürmeye çalışanlar bir kez daha hüsrana uğramıştır. 81 vilayetimizdeki her bir vatandaşımıza ben teşekkür ediyorum.

Artık sık sık seçimlerle iççice olmayacağız. Ekonomisiyle, siyasetiyle, özellikle savunma sanayiyle yatırımlarla üretimlerle nasıl meşgul olacağız, buna odaklanacağız. Cumhurbaşkanı olarak şahsım yürütme görevinde, meclisteki milletvekillerimiz yasama görevinde işbirliği içerisinde gece gündüz çalışacağız. Seçilen belediye başkanlarımız şehirlerini 5 yıl idare edeceği gibi görev süremizce ülkemizi yönetmeyi sürdüreceğiz. Gündemimizde çok önemli reformlar var. Güçlü ekonomi programını dikkatle hayata geçireceğiz. Bizim için ekonomide reformların hayata geçirileceği büyük ve güçlü Türkiye hedefine tavizsiz bir şekilde odaklanacağız. Bölgemizde oluşan tehditleri diplomasi kanalları ve askeri gücümüzü kullanarak ortadan kaldırmayı sürdüreceğiz. Ülkemizi ve bölgemizi huzur adası haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin 2023 hedeflerine doğru adım adım ilerlemesi için gece gündüz çalışacağız. Seçim sonuçlarının bir kez daha ülkemize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhur İttifakı olarak çıktığımız bu yolda sayın Bahçeli’ye ve mesai arkadaşlarına, benim mesai arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. Partimin bütün ilgili birimlerinde genel merkez, il, ilçe, belde bütün teşkilatlarında çalışan, çalışmaları yürüten şahsım partim ve milletim adına çok çok teşekkür ediyorum. Yorucu maratonda hakikaten arkadaşlarım gece, gündüz demeden bu çalışmaları yürüttüler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yürüyecek çok yol bu millete dökeceğimiz çok alın teri var. Tüm milletime kalbi kalbi şükranlarımı arz ediyorum. Geceniz hayır olsun diliyorum. Balkon konuşmamızı yapmak üzere Ankara’ya yola çıkıyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA