SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AİHM’e ‘Demirtaş’ tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AİHM’e ‘Demirtaş’ tepkisi
Bu haber 23 Aralık 2020 - 14:48 'de eklendi. 336.844 kez görüntülendi.

Haber:Özlem Aslantürk

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili  “Derhal tahliye edilmeli” kararını sundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bu karara tepki gösteri.

Başkan Erdoğan, ”Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Selahattin Demirtaş ile ilgili kararına da değinmek istiyorum. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bizim mahkemelerimizin yerine geçecek şekilde karar veremez. Sadece burada verilen kararlar mahkemelerimizce değerlendirilir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bu kararı iç hukuk yolları tüketilmeden istisnai bir uygulama yapmıştır. Bu adımlar siyasidir bunun da gerekçesini biliyoruz.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye nezdinde saygı görmek istiyorsa dönüp kendini sorgulamalıdır. PKK ile içli dışlı olan siyasetçi maskeli bir kişi olduğunu hatırlatmak isterim. AİHM böyle bir teröristi savunmanın arkasında olduğunu bilmelidir. Bu şahıs siyasi görevleri sebebiyle değil terörle arasına mesafe koyamadığı onlarca kişinin ölümüne yol açtığı için milletimizin gözünde suçludur. Kürt kardeşlerimizi sokağa döken ve ölümüne neden olan odur. Ey AİHM sen anlamasan da biz anlatmaya devam edeceğiz. Aynı mahkemenin FETÖ davaları için de takınacağı tavır şimdiden belli olmaya başladı. Bu mahkemenin FETÖ ile ilgili olarak aynı yaklaşımı sergilememesini temenni ediyoruz. Bunca çifte standarda tahammül etmek zorunda olmadığımızın da bilinmesini isterim.” ifadelerine yer vererek kararı eleştirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA