SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Sisi denilen kişi Mısır’da böyle bir yöneticidir ve bir zalimdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Sisi denilen kişi Mısır’da böyle bir yöneticidir ve bir zalimdir
Bu haber 20 Haziran 2019 - 14:09 'de eklendi. 753.749 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mursi’nin hayatını kaybetmesi ile ilgili, “Ailesi vasiyetinin yerine getirilmesini istiyor, ailesine naaşını vermiyorlar. Sisi denilen kişi Mısır’da böyle bir yöneticidir ve bir zalimdir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yabancı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bugün Avrupa’da 5,5 milyon civarında Türkiye kökenli kardeşimiz hayatını sürdürüyor. Orta Asya’daki soydaşlarımızın derdi bizim de derdimizdir. Yayılmacı-müdahaleci bir anlayış içinde değiliz, bizim hiçbir ülkenin toprağında, egemenliğinde, iç işlerinde gözümüz yoktur. Suriye’deki zulme bu hassasiyetle çözüm arıyoruz.

“Sisi denilen kişi Mısır’da böyle bir yöneticidir ve bir zalimdir”

Pazartesi günü Mursi’nin vefatıyla bir kez daha gözler önüne serilen Musur’daki demokrasi katliamına tepki gösteriyoruz. Bizlere hak, hukuk, özgürlük dersi verenler Mısır halkının yüzde 52 oyla seçtiği Cumhurbaşkanının darbe mahkemelerinde ölümüne sessiz kalsa da biz sessiz kalmayız. Bir ülkede seçimle gelen ilk Cumhurbaşkanı 20-25 dakika can çekişiyor, orada en ufak bir müdahale yapılmıyor. Ailesi vasiyetinin yerine getirilmesini istiyor, ailesine naaşını vermiyorlar. Sisi denilen kişi Mısır’da böyle bir yöneticidir ve bir zalimdir.

Yerleştirilmiş video

TRT Haber Canlı
@trthabercanli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bize hak hukuk dersi vermek isteyenler, Mursi’nin ölümüne sessiz kalsalar da biz sessiz kalamayız. Sisi zalimdir ve demokrat değildir.https://www.trthaber.com/haber/gundem/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-konusuyor-420048.html …

68
11:32 – 20 Haz 2019
16 kişi bunun hakkında konuşuyor
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Kaşıkçı cinayeti konusunda ülkemizin tutumunu haklı bulan BM’nin Mursi’nin ölümünden sorumlu olanları araştıracağına inanıyorum.

Yerleştirilmiş video

TRT Haber Canlı
@trthabercanli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: BM’nin, Mursi’nin şüpheli ölümünü muhakkak gündemine alacağına inanıyorum.https://www.trthaber.com/haber/gundem/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-konusuyor-420048.html …

35
11:34 – 20 Haz 2019
TRT Haber Canlı adlı kişinin diğer Tweetlerini gör
Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Biz basın yayın organlarının halk adına siyasetçileri denetlemesine, milletin çıkarları için gözcülük yapmasına asla karşı çıkmadık, çıkmıyoruz. Bilakis denetim aracı olması gereken medyanın bir tahakküm aracına, siyaseti kendi istekleri doğrultusunda biçimlendirme vasıtası haline dönüşmesine itiraz ediyoruz.

“Bir siyasetçi gibi davrananlara da gazeteci gözüyle bakmıyoruz”

Gerçeklerin ortaya çıkması için kimi zaman canı pahasına görev yapan basın emekçilerine saygımız sonsuzdur ancak hakikatin tecellisi için çalışmak yerine tek gayesi iktidarı devirmek olan muhteris bir siyasetçi gibi davrananlara da gazeteci gözüyle bakmıyoruz.

Kalemini ve kamerasını terör örgütlerinin emrine verenler bizim nezdimizde asla gazeteci olamazlar. Bizi sık sık eleştirenlerin bilerek gözden kaçırdığı nokta işte burasıdır.

Kaynak: TRT Haber

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA