SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

İpekyol Gençlik Merkezi Verginle Güvendesin…

İpekyol Gençlik Merkezi Verginle Güvendesin…
Bu haber 03 Nisan 2019 - 12:05 'de eklendi. 235 kez görüntülendi.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetleri sürdüren İpekyol Gençlik Merkezinde kursiyer ve öğrencilere yönelik vergi konulu seminer düzenledi.

 

Kurumlararası koordinasyon kapsamında İpekyol Gençlik Merkezi ve Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığının ortak çalışmaları ile İpekyol Gençlik Merkezi kursiyerleri ve Göbeklitepe Ortaokulu öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen “Vergi” konulu semineri Vergi Dairesi Başkanlığında görevli Gelir Uzmanı Hayriye KAPLAN, Hazine ve Maliye Bakanlığın görev ve yapısı Vergi Dairesi Başkanlığının görevleri, kurumsal yapısı, çalışma alanları, misyonu, vizyonu nedir?, Vergi nedir? Niçin vergi ödenir?, Mükellef nedir?, Mükellef hakları nelerdir?, ödenen vergilerin ne gibi hizmetler olarak bizlere geri döndüğü hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Bu konuda gençlerden gelen sorulara cevaplar verildi.

 

İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur; Gençlik Merkezimizde gençlerimizin serbest zamanlarını sadece sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle geçirmeleri bizim için yeterli değildir. Gençlerimizi aynı zamanda milli ve manevi değerlerine sahip çıkan vatanına, milletine, devletine ve bayrağına bağlı iyi ve örnek bir insan olmasına da katkıda bulunmak istiyoruz. Yine bunların yanında gençlerimizi hayata her alanda bilgili ve bilinçli hazırlamak adına sağlık, emniyet ve vergi konularında da bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Vergi ödemenin kutsal ve aynı zamanda bir vatandaşlık görevi olduğunu, ödenen vergilerinin devletimiz tarafından vatandaşlara hizmet olarak geri döndüğünü belirtmek istiyorum dedi.

 

Güçlü yarınlar için, Güçlü bir Türkiye için sağlıklı ve bilinçli bir gençlik yetiştirmek en büyük idealimiz. Bu noktada gençlerimize Gençlik Merkezimize normal hayatlarında her zaman önemli gördüğümüz konularda bilgilendirmeye devam ediyoruz. Vergi konusunda gençlerimizi aydınlattıkları için Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Sayın Cemal DEMİR beye ve görevli Gelir Uzmanı Hayriye KAPLAN, hanımefendiye teşekkür ediyorum.  İpekyol Gençlik Merkezi olarak Bu noktada eğitimlerimiz, etkinliklerimiz, çalışmalarımız ve seminerlerimiz devam edecektir. Bu noktada tüm gençlerimizi ve üst yaş gurubu olmadan tüm halkımızı Gençlik Merkezlerinden istifade etmeye devam ediyorum dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA