SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

OSMANLI TURAN OCAKLARI GAZİANTEP İL BAŞKANI ORHAN SOLAK `IN AÇILIŞI GAZİANTEP` İ SALLADI

OSMANLI TURAN OCAKLARI GAZİANTEP İL BAŞKANI ORHAN SOLAK `IN AÇILIŞI GAZİANTEP` İ SALLADI
Bu haber 23 Haziran 2019 - 15:00 'de eklendi. 550.457 kez görüntülendi.

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP –Özel Haber
Osmanlı Turan Ocakları Gaziantep İl Başkanı Orhan Solak, Geldiği günden itibaren Gaziantep ve ilçelerde yapmış olduğu çalışmalarından dolayı halkın takdirini toplamış kısa bir süre zarfında Şehitkâmil ilçe teşkilatını kurarak bugün yapılan açılış töreni ile ilklere imza atmaya devam ediyor.

Osmanlı Turan Ocakları kısa bir süre içerisinde Gaziantep il Başkanlığı Arkasından, Şahinbey, Oğuzeli İlçe Başkanlığından sonra Bu Gün ise Şehitkâmil ilçe başkanlığı muhteşem bir açılış programı ile açılışı yapıldı.

Osmanlı Turan Ocakları Gaziantep İl Başkanı Orhan Solak ve Osmanlı Turan Ocakları Şehitkâmil ilçe başkanı Mehmet Ekinci açılışa gelen binlerce kişiyi tek tek karşıladılar.

Saygı duruşu istiklal marşının okunması ile başlayan Program Kur `ani kerim tilaveti okunması, Mehtar takımı ve Folklor Ekibin gösteriminden sonra protokol üyeleride Folklor ekibi ile halay çektiler halay oynamasında renkli görüntüler ortaya çıktı binlerce kişi bir anda halay çekmesi dikkatleri üzerlerine çektiler.

Binlerce Gaziantepli ve çevre illeri açılışta bir araya getiren Osmanlı Turan Ocakları Gaziantep İl Başkanı Orhan Solak, katılımcılardan böyle organizyonda bir araya getirdikleri için teşekkür ettiler.

Açılış programına katılanlar ise: Osmanlı Turan Ocakları Genel Başkan Yardımcıları Murat Kar, Yaşar Özkahraman, Osmanlı Turan Ocakları Türkiye Geneli Teşkilat Başkanı Şahin Çelik, Osmanlı Turan Ocakları Gaziantep İl Başkanı Orhan Solak ve İl Yönetim kurulu üyeleri, Osmanlı Turan Ocakları Şehitkâmil ilçe başkanı Mehmet Ekinci ve yönetim kurulu üyeleri, Osmanlı Turan Ocakları Hatay ve Şanlıurfa il Başkanları, Osmanlı Turan Ocakları Şahinbey, Nizip, Oğuzeli, Araban ilçe Başkanları, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Kanal7haber ve Vatan Haberleri Haber Müdürü Gazeteci Abdullah Yiğit, Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Bölge Başkanı Bilal Helvacı, Gaziler ve Şehit Aileleri vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, Yerel ve Ulusal Basın mensupları, STK Temsilcileri ve binlerce vatandaşlar katıldı

AÇILIŞ TÖRENİNDE PROTOKOL KONUŞMACILARI:
OSMANLI TURAN OCAKLARI GAZİANTEP İL BAŞKANI ORHAN SOLAK: Sayın Başkanlarım, Değerli Misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.
Bugün burada Osmanlı Turan ocakları Gaziantep Şehitkâmil ilçe açılışı için toplanmış bulunuyoruz.
1299 yılında atalarımızın kurmuş olduğu Osmanlı devletinin Osmanlı torunları olarak onlardan aldığımız ilhamla, Osmanlı ruhunu yaşayıp yaşatmak ve tarihi tekrar tekerrür etmek için bir araya geldik. Bizler sağ elime güneşi, sol elimede ayı verseler, yinede davamdan asla dönmem diyen Peygamber efendimiz Hz. Muhammed [S.A.V] `in ümmeti, Osmanlının bekçisiyiz.

Başkan Solak, Osmanlı Hayatı, incelik anlayış ve zerafet üzerine kuruluydu. Gündelik hayat , adab-ı Muaşşeret kurallarından oluşmuştu ne demiş Yunus Emre: GİRDİM İLİM MECLİSİNE ,EYLEDİM KIZDIM TALEB,DEDİLER İLİM GERİDE İLLA EDEB İLLA EDEB ……

Milli ve manevi değerler ile ilgili olarak toplumun bilinçlendirilmesine ve bu yolda birlik ve bütünlüğün pekiştirilmesi için adımlar atacağız. Toplumsal ilişkilerde yardımlaşma ve dayanışma ruhununda güçlendirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız inşallah.

Başkan Solak , Bu Amaç ve dava ruhu uğruna bizimle beraber yürüyen tüm gönüldaşlarıma teşekkürü borç bilip, hepsini saygı ve saygiyle selamlıyorum.
Memleketimize Osmanlı medeniyetini hatırlatan ve yaşatan Osmanlı Turan Ocaklarının ilçemizde açılışının, Tüm halkımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.
Ayrıca 29 Haziran `da Nizip Açılışını ve 14 Temmuz `da Araban ilçe Başkanlığımızın Açılışını yapacağız şimdiden herkesi açılışlarımıza davet ediyorum. Dedi.

OSMANLI TURAN OCAKLARI ŞEHİTKÂMİL İLÇE BAŞKANI MEHMET EKİNCİ ise Değerli misafirler, kıymetli dava arkadaşlarım, Osmanlı Turan Ocakları Genel Başkan Yardımcılarım, Gaziantep İl Başkanım, çevre il ve ilçe başkanlarım, Şehitkâmil ilçesi Osmanlı Turan Ocakları açılış programına hepiniz hoş geldiniz. Şeref verdiniz.

Bizi bu kutlu yolda bu vazifeye layık gören herkese teşekkür ederim. Hep Birlikte ecdadımız Osmanlı `nın çizdiği yolda en güzel şekilde hizmetler edip,aleme nizam vereceğiz .inşallah ….
Bizimle bu yolda yürüyen Herkesten Allah razı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Dedi.

Osmanlı Turan Ocakları Türkiye Geneli Teşkilat Başkanı Şahin Çelik ve Osmanlı Turan Ocakları Genel Başkan Yardımcıları Yaşar Özkahraman ise Osmanlı Turan Ocakları çalışmaları hakkında bilgi vererek. En yakın zamanda Türkiye `nin en büyük Stk `sı olacaklarını ifade ederek. Açılışımızın ülkemiz ve milletimiz Gaziantep ilimiz için hayırlı olsun dediler.

Protokol konuşmalarından sonra protokol üyeleri ve binlerce katılımcıların katılımı ile besmele çekilerek açılışı yapıldı.
Açılış töreninden sonra hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA