SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

OSMANLI TURAN OCAKLARI NİZİP İLÇE BAŞKANLIĞI BİNLERCE KİŞİNİN KATILIMI İLE AÇILDI

OSMANLI TURAN OCAKLARI NİZİP İLÇE BAŞKANLIĞI BİNLERCE KİŞİNİN KATILIMI İLE AÇILDI
Bu haber 29 Haziran 2019 - 17:01 'de eklendi. 130.388 kez görüntülendi.

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP -Özel Haber
Osmanlı Turan Ocakları Gaziantep Nizip İlçe Başkanlığı Binlerce kişinin katılımı ile ilçe binasının açılışı yapıldı.

Açılış programına katılanlar ise: Osmanlı Turan Ocakları Teşkilat Başkanı Şahin Çelik, Osmanlı Turan Ocakları Genel Başkan Baş Danışmanı Yaşar Özkaraman, Osmanlı Turan Ocakları Gaziantep İl Başkanı Orhan Solak ve İl Yönetim kurulu üyeleri, Kanal7haber ve VatanHaberleri Haber Müdürü Gazeteci Abdullah Yiğit, Osmanlı Turan Ocakları Şehitkâmil ilçe başkanı Mehmet Ekinci ve yönetim kurulu üyeleri, Osmanlı Turan Ocakları Şanlıurfa il Başkanı Mustafa Açma, Osmanlı Turan Ocakları Şahinbey ilçe Başkanı Adem Çatbaş, Osmanlı Turan Ocakları Araban ilçe Başkanı Yusuf Kaya, Osmanlı Turan Ocakları Viranşehir ilçe Başkanı Ferit Opak, Osmanlı Turan Ocakları Oğuzeli ilçe Başkanı Mustafa Aydeğer, Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Güneydoğu Bölge Başkanı Bilal Helvacı, Osmanlı Turan Ocakları Nizip İlçe Başkanı Muhlis Mustafa Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, Ulusal Basın mensupları, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Nizip Belediyesi Nikâh ve Konferans Salonu’nda yapılan açılış programında Osmanlı Turan Ocakları Genel merkez, Şanlıurfa il, Gaziantep il ve ilçelerinden gelen binlerce kişi birlik ve beraberlik içinde tek yürek olarak Osmanlı Turan Ocakları Nizip ilçe başkanlığında bir araya geldiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve Kur’ani Kerim tilavetiyle süren program

Protokol konuşmaları:

Osmanlı Turan Ocakları Nizip İlçe Başkanı Muhlis Mustafa Yıldırım, Kıymetli dava arkadaşlarım, unutulmamalıdırki teşkilatsız bir mücadelenin yürütülmesi mümkün değildir. Bu nedenle kutlu ocağımızın İslam dünyasına hayırlara vesile olmasını diliyorum. açılış programımıza gelen tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Osmanlı Turan Ocakları Gaziantep İl Başkanı Orhan Solak, kısa bir mesafe içerisinde yapmış olduğumuz ilçe başkanları açılış programlarımız devam ediyor. Bugün ise yeşil Nizip ilçemizde teşkilatımızın açılışındayız. Bizimle beraber yürüyen tüm gönüldaşlarıma teşekkürü borç bilip, hepsini saygı ve saygiyle selamlıyorum. 14 Temmuz `da Araban ilçe Başkanlığımızın Açılışını yapacağız şimdiden herkesi açılışımıza davet ediyorum.
Osmanlı Turan Ocakları Nizip ilçe başkanlığımızın Açılışı,Tüm halkımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.

Osmanlı Turan Ocakları Genel Başkan Baş Danışmanı Yaşar Özkaraman, Öncelikle çok sevinçliyim bir Nizipli olarak ilçemizde teşkilatımızın kurulması çok güzel oldu. Bizler dava arkadaşlarımız ile ülke geleninde çığ gibi büyüyoruz. Genel Başkanımız Turgut Başdaş `ın selamını getirdim hepinize selamı var. Gelecek idi ama annesi ümreden geldiği için gelemedi en yakın zamanda Gaziantep il ziyaretine gelecek ve Nizip ilçemize gelip sizleride ziyaret edeceklerdir. Allah’ıma Binlerce Şükürler olsun Nizip ilçe teşkilatımızın açılışını yaptık hayırlı uğurlu olsun dedi.

Osmanlı Turan Ocakları Teşkilat Başkanı Şahin Çelik ise Osmanlı Turan Ocakları, bir sivil toplum kuruluşudur. Stk tüzük gereği, topluma yararlı faaliyetler yapma, devlete millete yararlı ve bilinçli bireyler yetiştirme gayretinde olan bir teşkilattır. Devlet kurumlarından bağımsız olarak çalışır. Ancak istişareyi ve bilgilendirmeyi esas kılan bir teşkilattır. Toplum yararına sergilediği faaliyetler dışında isminin vermiş olduğu ağırlık, ciddiyet ve önemden dolayı toplumu bilinçlendirme ve topluma yararlı fertler kazandırmayı da ayrıca hedeflemekteyiz.

Çelik, Bir yıl gibi kısa bir süre içinde misyonunu ve vizyonunu halkın içinden yetişen genç neferlerle ve halkın dilinden bir ifade ile teşkilatı anlatıp çok büyük gayretler gösterip gönüllü dava arkadaşlarımızla emekler harcayıp Türkiye’nin 81 ilin de 400 ilçesinde teşkilatlanmayı hız kesmeden hummalı bir şekilde sürdürmek amacındayız. Bundan sonraki süreci aynı şevkle aynı heyecanla, inançla gayretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. MÖ başlayan bir devlet tarihimiz olduğunu ilelebet sürdürme azmi bizlerde her daim olacaktır. 1071 de Sultan Alparslan’la yurt olarak bizlere miras bırakılan Anadolu’yu muhafaza ve müdafaa etmek boynumuzun borcudur. Böylesi kutlu bir davayı gelecek nesillere en iyi şekilde hazırlayıp miras bırakmak, bizim genel merkez ve bünyesindeki bütün teşkilatların en büyük amacıdır. Vatan, Bayrak, Ezan ve devletimizin bölünmez bütünlüğünü sesimizin ulaştığı nefesimizin yettiği menzile kadar götürmek, başlıca hedeflerimizden biridir.

Çelik, Osmanlı Turan Ocakları olarak belli bir kesime değil, herkesime ulaşabilmek ve herkesimi kucaklayabilmek amacındayız. 116.000 sivil toplum kuruluşunun içinde, iki ülküyü bir arada tutan ve benimsemeyen tek sivil toplum örgütüyüz. Osmanlı geçmişimiz Turan geleceğimiz anlayışını benimsemiş olan yol arkadaşlarımızla bu çalışmalarımızı toplumun yararına olacak faaliyetlerle ülkemizin dört bir yanına yayma gayretindeyiz. Aleme nizam verme gayreti içinde olan bu asil milletin necip gayesini son nefesimize kadar sürdürmek çabasındayız. Ülkemiz vatanımız üzerinde oynanan bu oyunları bozmaya ve halkımızı da bu oyunlara karşı bilinçlendirmek mecburiyetindeyiz. Bizans’ın intikamı adı altında, son 100 yılda şu oyunların hepsini denediler. Siyası ayrışmayı, sağ sol ile denediler. İnanç üzerinden Kürt, Türk dediler. Şimdilerde yeni yeni türeyen ihanet şebekeleri ile deniyorlar. Bu oyunları bozmaya çıktık bu yola. Abdülhamid hanın söylediği gibi “bizim en büyük mesuliyetimiz aleme nizam vermektir.” Osmanlı Turan ocakları Sultan Alparslan’ın, Osman Gazinin, Fatih Sultan Mehmet hanın, Abdülhamit hanın, Gazi Mustafa Kemalin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın sahiplendiği gibi bir ruh ile davasına sarılan bir teşkilattır.

Protokol konuşmalarından sonra Mehtar Takımı Gösterisi, Folklor Ekibi Gösteri bittikten sonra. Açılış programına gelen binlerce kişi Nizip düğün ve nikâh salonundan toplu bir şekilde mehter ve davul zurna eşliğinde yürüyerek Osmanlı Turan Ocakları Nizip ilçe Başkanlığına gelerek. Açılış kurdelesini Osmanlı Turan Ocakları Teşkilat Başkanı Şahin Çelik, Osmanlı Turan Ocakları Genel Başkan Baş Danışmanı Yaşar Özkaraman, Osmanlı Turan Ocakları Gaziantep İl Başkanı Orhan Solak, Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Güneydoğu Bölge Başkanı Bilal Helvacı, Osmanlı Turan Ocakları Şehitkâmil ilçe başkanı Mehmet Ekinci ve Osmanlı Turan Ocakları Nizip İlçe Başkanı Muhlis Mustafa Yıldırım, açılış kurdelesini Besmele ve Tekbir getirerek kestiler.

Açılış töreninden sonra hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA