SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Sanatçı Habil İslam `dan Miraç Kandili mesajı

Sanatçı Habil İslam `dan Miraç Kandili mesajı
Bu haber 02 Nisan 2019 - 17:45 'de eklendi. 51.946 kez görüntülendi.

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL
Sanatçı Habil İslam, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bu günlerin önemine dikkat çekerek, İslam dünyası ve insanlık için hayırlar getirmesini temenni etti.

İslam, yüce dinimiz İslam’ın en önemli gecelerinden biri olan ve Peygamber Efendimizin Allah’ın huzuruna çıktığı gece olarak kutlanan Miraç’ın, insanlık için birçok mesaj ve mucizelerle dolu olduğunu ifade etti. Bu anlamlı gecelerin hayatımızı gözden geçirmek için birer fırsat olduğunu belirten İslam, Miraç Kandili’nde yapılacak duaların kabulünü ve başta ilçemiz ve Türkiye’mizde olmak üzere tüm dünyada refahın yayılmasına, bütün insanlığın selametine, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşımın ve merhametin artmasına vesile olmasını temenni etti.

İslam, mesajında, ”Miraç Kandili’nde başta İslam Dünyası olmak üzere insanlığın içinde yaşadığı kan ve vahşet sarmalından çıkması için dua etmeliyiz. Doğu Guta’da ve Suriye’nin diğer kentlerinde, Yemen’de, Irak’ta, Filistin’de, Doğu Türkistan’da, Karabağ’da ve bütün İslam aleminde yaşanan işgal ve saldırıların son bulması için ellerimizi semaya açmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm değerli Şuhut’lu hemşehrilerimin ve Müslüman aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, ülkemize, bütün insanlığa huzur, barış, kardeşlik, birlik ve dirlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA