SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen “Yazımda Kardeşlik Var” projesi, doğu ve batı illerinde yaşayan çocukların birbirinin kültürünü tanımasını amaçlıyor

Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen “Yazımda Kardeşlik Var” projesi, doğu ve batı illerinde yaşayan çocukların birbirinin kültürünü tanımasını amaçlıyor
Bu haber 05 Temmuz 2019 - 14:01 'de eklendi. 143.341 kez görüntülendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen “Yazımda Kardeşlik Var” projesi, doğu ve batı illerinde yaşayan çocukların birbirinin kültürünü tanımasını amaçlıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, “Yazımda Kardeşlik Var” projesinin bu yıl 4’üncüsünü düzenliyor.

“Doğudan Batıya, Batıdan Doğuya” sloganıyla yola çıkılan projede, 600 erkek, 600 kız olmak üzere bin 200 öğrenci İstanbul ve Van’da düzenlenen programlara katılacak.

Proje, bu sene 3-24 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Türkiye Diyanet Vakfı, projenin terör mağduru çocuk ve gençlere manevi destek verilmesi amacıyla başlatıldığını açıkladı.

Ailelerin de ilgisi büyük

Aydın, Çanakkale, Edirne, İzmir, Kırklareli, Manisa, Muğla, Tekirdağ, Ağrı, Batman, Bingöl, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak ve Van gibi illerden ortaöğretim öğrencilerinin katılacağı yaz kampına, öğrenciler kadar aileler de büyük ilgi gösteriyor.

Ege ve Marmara bölgesindeki illerde eğitim gören ortaöğretim öğrencileri Van’da, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde eğitim gören öğrencileri ise İstanbul’da konaklayacak.

Proje kapsamında, öğrenciler özellikle ilim, edebiyat, sanat ve spor dünyasından tanışmayı istedikleri şahsiyetlerle de bir araya gelme fırsatı yakalayacak.

Kaynak: AA

KAYNAK:TRT HABER

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA