SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Cami avlusu yuvası, çocuklar arkadaşı oldu

Cami avlusu yuvası, çocuklar arkadaşı oldu
Bu haber 30 Ocak 2021 - 11:06 'de eklendi. 20.096 kez görüntülendi.

Yusufpaşa camisinin avlusunda bulunan ve 1 yılı aşkın süreden beri avluda kalan kedi bölgede bulunan çocukların arkadaşı haline geldi.

Küçük çocukların evlerinde mutlaka bir evcil hayvana yer verme isteklerine küçük kedi adeta duygularının sesi haline geldi. Yusufpaşa camisinin avlusunda bulunan ve 1 yılı aşkın süreden beri avluda kalan kedi bölgede bulunan çocukların arkadaşı oldu.

Yağışlarla birlikte cmi avlusunda titreyerek duran kedinin yardımına mahallede bulunan çocuklar koştu. kedinin üşümemesi için altına karton seren ve üzerini çeşitli bezlerle örten çocuklar, adeta büyüklere insanlık dersi verdiler.

Mahalleli olarak kediyi sahiplendiklerini söyleyen çocuklar; “ kedimiz bir yılı aşkın bir süreden beri camimizin avlusunda yaşıyor. Bizler mahalleliler olarak ona bakıyor ve onunla oyunlar oynuyoruz. Bizlere hiçbir zararı yok.

Sanki bir oyun arkadaşımız. Yağmurun yağmasıyla birlikte minnoş kedimizin üşüdüğünü gördük. Elimize aldığımız malzemelerle kediciğimizin üşümemesi için biraz yardım ettik. Biz onu çok seviyoruz. Onu besliyor ve oyunlar oynuyoruz. O da bizlere gösterdiği sevgi ile adeta karşılık veriyor” şeklinde konuştular.

Haber: İbrahim UYGUR

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA