SON DAKİKA

Kanal 7 Haber

SANKON’DAN HİNDİSTAN CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİNE ZİYARET

SANKON’DAN  HİNDİSTAN CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİNE ZİYARET
Bu haber 16 Haziran 2023 - 17:13 'de eklendi. 120.795 kez görüntülendi.

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Hindistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.

SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Hindistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda yapmış olduğu konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti ile Hindistan Cumhuriyeti arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere önem verdiklerini belirterek, Türkiye ile Hindistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi amacıyla, SANKON olarak çalışmalarda bulunmaya,Hindistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile var olan işbirliğimizi geliştirmeye ve daha da güçlendirmeye hazırız dedi.

Ferudun Cevahiroğlu, geçmiş yıllarda da Hindistan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliğini SANKON olarak ziyaret ettiklerini belirterek, Türkiye Cumhuriyeti ile Hindistan Cumhuriyeti arasında ekonomik ve ticari ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla, en kısa zamanda iki ülke arasında video konferans ve çok sayıda SANKON üyesi şirketlerin katılımıyla fiziki ve online ekonomik iş birliği forumu yapmak istiyoruz dedi.

Ferudun Cevahiroğlu, SANKON üyesi şirketlerle en kısa zamanda kalabalık bir heyetle Hindistan’a ziyaret gerçekleştirmek ve çok sayıda ikili anlaşmaya imza atmak istiyoruz dedi.

Ferudun Cevahiroğlu, konuşmasının devamında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dönemlerinde, Hindistan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ekonomik, ticari ve stratejik iş birliğimiz en üst düzeye ulaşmıştır. Türk şirketleri olarak bu durumu büyük bir memmuniyetle karşılıyoruz dedi.

Hindistan Devleti Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Uma Kant ise yapmış olduğu konuşmasında, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin önemine değinerek, Türk şirketlerini ülkesinde yatırım yapmaya davet etti.

Ticaret Müsteşarı Uma Kant, konuşmasının devamında, Türkiye ile Hindistan arasındaki ikili ilişkiler güçlüdür, ülkelerimiz arasındaki ticaret hacminin ise daha üst seviyelere çıkması gerekmektedir. Her iki ülke arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel alanlardaki işbirliğimizi artırmak amacıyla, SANKON kuruluşu ile güçlü olan işbirliğimiz bundan sonraki süreçte de kararlılıkla devam edecektir. Bu doğrultuda video konferans ve Türk şirketlerinin katılacağı fiziki-on line iş forumu için SANKON kuruluşu ile iş birliği yapmaya hazırız dedi.

Ticaret Müsteşarı Uma Kant,, konuşmasının devamında, Hindistan’dan çok sayıda ürünü Türkiye’ye ihraç ettiklerini, Türkiye’den de birçok ürünü ithal ettiklerini söyleyerek, Türk şirketleri ile Hindistan şirletleri arasında daha fazla iş birliği yapılması gerekmektedir dedi.

Hindistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleşen görüşmede, SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun yardımcıları ve çok fazla sayıda sektör danışmanları da hazır bulundular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA