SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Şanlıurfa Aşevi’nde 10 Bin Aileye Ücretsiz Yemek Dağıtımı Sürüyor

Şanlıurfa Aşevi’nde 10 Bin Aileye Ücretsiz Yemek Dağıtımı Sürüyor
Bu haber 01 Mayıs 2021 - 19:58 'de eklendi. 50 kez görüntülendi.

Şanlıurfa Aşevi’nde günlük 10 bin aileye ücretsiz yemek dağıtımı sürüyor. Dağıtımların sürekliliği için hayırsever vatandaşlardan destek bekleniyor.

Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Ramazana ayında günlük 10 bin aileye gıda ve yemek dağıtımı yapılıyor.

Ramazan öncesi günlük bin kişiye Ramazan ayında ise 10 bin aileye yapılan yardımlar tamamen ücretsiz olarak dağıtılıyor.

1993 yılında temeli merhum din görevlisi Abdülaziz Kutluay tarafından atılan dernek fakir ve yetimlerin kara gün dostu olmayı sürdürüyor.

21 günlük korona kısıtlamasından muaf olan vatandaşlar kartlarını göstererek, ellerinde sefer taslarıyla gelerek, yardımlarını almanın mutluluğunu yaşıyor.

“AŞEVİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR”

Merkezi Eyyübiye İlçesi Haşimiye Meydanı’nda bulunan yardım derneği şu sıralarda gıda, giyim ve maddi sıkıntı içerisnde olduğu öğrenildi.

Aşevi Sorumlu Müdürü Ali Topal, ” Aziz Hocamızı rahmetle anarak sözlerime başlıyorum. Onun yıllar önce attığı temel bugün dimdik fakir fukaranın yanında durmaya devam ediyor. Şu sıralarda günlük yardım oranınımızı arttırdık. Stoklarımız tükenmeye başladı. Hayırsever vatandaşlarımızdan giyim, ayakkabı, gıda ve her türlü desteklerini bekliyoruz. Vatandaşlarımız istedikleri yardımı kendileri de alarak aşevimize teslim edebilirler. Aşevi yardımlarınızı bekliyor” diye konuştu.

Ellerinde sefer taslarıyla yemeklerini alarak evlerine dönen vatandaşlar ise yardım için tüm gönüllü çalışanlara teşekkür ettiklerini ifade etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA