SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Urfa Polisinden Ulu Cami Avlusundaki Rezalete Operasyon

Urfa Polisinden Ulu Cami Avlusundaki Rezalete Operasyon
Bu haber 28 Mart 2021 - 20:43 'de eklendi. 106 kez görüntülendi.

Şanlıurfa polisi cami avlusunu kendilerine mesken tutan madde bağımlılarına operasyon düzenledi. Kaçamayacak durumda baygın olan bir madde bağımlısı yanındaki uçucu maddelerle birlikte gözaltına alındı.

Şanlıurfa’nın gündeminde olan Ulu Camii avlusu operasyona sahne oldu. Cami mezarlığını kendilerine mesken tutan  fuhuş tüccarları, madde bağımlıları ve evsizler vatandaşı canından bezdiriyor. Namaz kılmaya gelen cemaat can güvenliği kaygısı yaşıyor. Bölge esnafının iddiasına göre, hayat kadınları ve fuhuş tüccarları burada buluşup hareket ediyor.

Civardaki tarihi evlerin kiralanarak pazarlıkların ise camii avlusunda yapıldığı ileri sürülüyor. Utanç verici manzaralar mahalle sakinlerini canından bezdirmiş durumda.

Urfadabugun.com haber sitesinin geçtiğimiz hafta yaptığı haberden sonra Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de ilgili kurumlara derhal talimat verdi.

Emniyet yetkilileri bugün avluda bulunan mezarlıkta kontrol gerçekleştirdi. Polisin geldiğini haber alan şahıslar kaçtı. Kaçamayacak durumda olan bir kişi ise yanındaki uçucu maddelerle birlikte gözaltına alındı.

Vatandaşlar içerisinde tarihi şahsiyetlerin bulunduğu mezarlığın çevre duvarlarının yükseltilmesini  istedi. “İçeri giriş engellensin” dedi. Camii Kebir Mahalle sakinleri, Söylemeye dilimiz varmıyor ama burada içki,kumar,eroin,esrar,fuhuş… Ne isterseniz yapılıyor. Buranın bir an önce sıkı denetime alınmasıno istiyoruz”diye konuştu.

Polis olay yerindeki önlemlerini sürdürüyor. Bölgeye gece bekçisi ve güvenlik kamera sayısı arttırılması bekleniyor.

HABER:NABİ MORÇİÇEK İBRAHİM UYGUR

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA