SON DAKİKA

Kanal 7 Haber
covid-19

Murat Ünaloğlu 5 yıl aradan sonra yeniden beyaz perdede

Murat Ünaloğlu 5 yıl aradan sonra yeniden beyaz perdede
Bu haber 04 Şubat 2021 - 18:51 'de eklendi. 5.767 kez görüntülendi.

2019 yılında hazırladığı Anka isimli projeyi 2020 yılında hayata geçiren Murat Ünaloğlu, ikiz kardeşi ile aynı filmde yer aldı. Ünaloğlu 5 yıl aradan sonra yeniden beyaz perdede yerini almaya hazırlanıyor.

Murat Ünaloğlu kimdir? 

22 Ocak 1991 tarihinde Uşak’ta doğdu. Asıl ismi Murat Ünal’dır. Uşak Nihat Dülgeroğlu ilköğretim okulunu bitirdikten sonra Uşak Ticaret Meslek lisesinden mezun olmuştur. Pamukkale üniversitesi Bekilli meslek yüksekokulunda eğitimine devam etmiş aynı zamanda Başkent iletişim bilimleri akademisinden Diksiyon ve oyunculuk eğitimi almıştır. 24. dönemde Uşak milletvekili Op. Dr. İsmail Güneş’in danışmanlığını yapmıştır. Ünaloğlu 21 temmuz 2019 da eşi Gamze Gökay ile evlenmiştir. Cihad Kıtır ve İbrahim Kıtır adında 2 erkek kardeşi vardır. 

Cihad Kıtır ile ikiz olarak doğan Murat Ünal , doğduğu gün çocukları olmayan teyzesi Eşe Ünal ile Akif Ünal’a evlâtlık olarak verilmiştir. 

Kardeşlerinden ayrı büyüyen Murat , 12 yaşında teyzesine evlatlık verildiğini öğrenmiştir. Gerçek ve üvey ailesini eşit seviyede tutmuş , Her iki ailesine de anne baba demektedir. 

Küçüklüğünden beri tiyatroya merak saran Murat yeteneği ile okul tiyatrolarında yer almıştır. 2016 yılında vizyona giren yapımcılığını ve yönetmenliğini Erdoğan Koç’un üstlendiği Kadere Tutsak filminde başrol Kenan Ateş karakterini canlandırmıştır. Beyaz perdeden sonra hayatına İstanbul’da devam etmek isteyen Ünaloğlu 2017 yılında Babasını kaybetmiştir. Doğan erkek çocuklarına (Akif) ölen babasının ismini koymuştur.

2019 yılında hazırladığı Anka isimli projeyi 2020 yılında hayata geçirmiştir. İkiz kardeşi ile aynı filmde yer alan Murat Ünaloğlu 5 yıl aradan sonra yeniden beyaz perdede yerini alacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA